FAQ

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

Poniżej znajdziesz najczęściej zadawane pytania oraz odpowiedzi na nie.

Jeśli nie znalazłeś wśród nich swojego, zadzwoń do nas lub napisz!

23918
wypożyczonych urządzeń
582091
godzin pracy naszych urządzeń
369
zadowolonych klientów
100
%
zadowolenia i satysfakcji
MASZ PYTANIA?
ODPOWIEmy na wszystkie

Tour guide to bezprzewodowe systemy do przekazywania informacji drogą cyfrową. Umożliwiają transmisję głosu nadawcy lub kilkorga nadawców do słuchawek odbiorców. Sprawdzają się w wielu sytuacjach: podczas oprowadzania po zakładzie pracy czy hali produkcyjnej, szkoleń, konferencji, tłumaczeń symultanicznych i konsekutywnych, audiodeskrypcji, zwiedzania, nauki sportów czy nawet wielojęzycznych ślubów.

Nasze systemy tour guide dodatkowo pozwalają na równoczesne odtwarzanie wcześniej przygotowanej ścieżki dźwiękowej czy prezentacji poprzez podłączenie za pomocą kabla AUX zewnętrznego nośnika, np. telefonu lub laptopa.

Audio guide to systemy odtwarzające uprzednio wgraną treść, np. prezentacji. Najczęściej wykorzystywane są w muzeach.

Natomiast tour guide to systemy, które umożliwiają przekazywanie treści przez mikrofon nadawcy lub nadawców do słuchawek odbiorców i sprawdzają się w wielu sytuacjach: podczas oprowadzania po zakładzie pracy czy hali produkcyjnej, szkoleń, konferencji, tłumaczeń symultanicznych i konsekutywnych, audiodeskrypcji, zwiedzania, nauki sportów czy nawet wielojęzycznych ślubów.

My oferujemy urządzenia tour guide, które nie tylko transmitują głos nadawcy, ale również pozwalają na równoczesne odtwarzanie wcześniej przygotowanej ścieżki dźwiękowej czy prezentacji z zewnętrznego nośnika, np. telefonu lub laptopa za pomocą kabla AUX. (Przy zamówieniu prosimy o dodanie informacji o planowanym użyciu – dodamy kabel do zestawu).

Napisz do nas na adres mailowy biuro@oltravel.pl, wyślij formularz lub zadzwoń pod numer 507 305 648. Opowiedz nam o swoich planach, a my dobierzemy zestawy odpowiadające Twoim potrzebom. Koszt wynajmu zależy od długości wypożyczenia oraz liczby zamówionych odbiorników. Do zestawów dodajemy poza nadajnikami i odbiornikami zapasowe urządzenia oraz niezbędne akcesoria.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo wszystkie urządzenia dezynfekujemy przed wypożyczeniem, a do zestawów dołączamy jednorazowe smycze. Umówionego dnia dostarczymy sprawdzone i bezpieczne urządzenia, a po zakończonym wydarzeniu odbierzemy je za niewielką opłatą. Istnieje również możliwość dostawy sprzętu pod wybrany adres za pomocą firmy kurierskiej.

Sygnał cyfrowy charakteryzuje się stabilnością sygnału oraz wysoką jakością dźwięku bez zakłóceń, jakie występują w odbiornikach analogowych (inaczej: radiowych). Urządzenia Oltravel działają w oparciu o sygnał cyfrowy, dlatego gwarantują najwyższą jakość przekazu.

Od 2009 roku pod marką Oltravel wprowadzamy na polski rynek systemy tour guide. Nasze kompetencje oraz wieloletnie doświadczenie w branży turystycznej doprowadziły do stworzenia oferty wynajmu i sprzedaży systemów korzystających z najnowszych technologii.

Poza cyfrową jakością dźwięku nasze urządzenia wyróżniają:

 • wbudowany wydajny akumulator – do 20 h pracy,
 • duży zasięg – do 200 m,
 • wyraźny dźwięk nawet w głośnym środowisku,
 • możliwość transmisji dźwięku z komputera lub telefonu,
 • możliwość wykorzystania jako radiotelefonów (do rozmowy 3 osób),
 • 20 kanałów transmisji,
 • intuicyjność obsługi,
 • niska waga,
 • łatwość dezynfekcji,
 • klasyczny dizajn.

Urządzenia tour guide nie pozwalają na zapis komunikatów bezpośrednio na urządzeniu, jednak umożliwiają podłączenie do nadajnika za pomocą kabla AUX zewnętrznych nośników, np. komputera lub telefonu, z których można odtworzyć wcześniej przygotowaną prezentację.

Zestawy Multiguide umożliwiają równoczesne nadawanie przez dwie lub trzy osoby. Systemy ATC przeznaczone są do transmisji z jednego nadajnika, jednak można obejść ich ograniczenie poprzez nadawanie naprzemienne – osoby zaopatrzone w nadajniki muszą tylko wyłączać swoje urządzenia po zakończeniu wypowiedzi, ponieważ ustawienie więcej niż jednego nadajnika na tym samym kanale zaburza transmisję dźwięku. Po dłuższym czasie może to być uciążliwe, dlatego najlepiej wybrać zestaw Multiguide.

NAPISZ DO NAS

ODPOWIEMY NA WSZYSTKIE PYTANIA

  Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę.