O urządzeniu Audio Guide: nowoczesny sprzęt do oprowadzania – System Tourguide

11039914_10153132240574933_1429894966_n

Tour Audio Guide to nowoczesne, przenośne urządzenia służące do bezprzewodowej komunikacji, nazywane także radioprzewodnikiem bądź audioprzewodnikiem. Sprzęt audio guide został zaprojektowany w ten sposób, by pomagać w codziennej pracy przewodnikom turystycznym, pilotom, tłumaczom, a także prezenterom pracującym w warunkach wysokiego hałasu.

Zestawy tourguide wykorzystuje się w turystyce, na konferencjach, kongresach czy szkoleniach, instruktażach. Każdy system Tour Audio Guide przeznaczony do oprowadzania składa się z nadajnika i mikrofonu oraz z odbiorników wraz ze słuchawkami. Urządzenia tourguide są bardzo proste w obsłudze, wystarczy podłączyć słuchawkę do urządzenia audio-guide, włączyć je i od razu każdy uczestnik wycieczki może doświadczyć prawdziwego, kulturalnego zwiedzania. System audio-guide znakomicie sprawdzi się również w trakcie słuchania konferencji, w trakcie której uczestnik może samodzielnie modyfikować głośność swojego urządzenia przyciskami „+” bądź „-‘’.

Dotychczas przewodnik/prowadzący zawsze musiał czekać aż grupa podejdzie, zbierze się, tracił w ten sposób cenny czas. Nie posiadając profesjonalnego sprzętu do oprowadzania, podniesionym głosem opowiadał, wręcz krzyczał, aby usłyszeli go wszyscy uczestnicy wycieczki. W wielu miejscach, muzeach czy kościołach nie wolno mówić głośno, więc mało kto słyszał jego opowiadanie.

Zestawy Tour Audio Guide oferowane przez firmę Oltravel z miasta Poznań, zapewniają najwyższy komfort dostępny zarówno dla turystów/odbiorców jak i dla przewodników/prowadzących.

Każdy uczestnik wycieczki/szkolenia otrzymując indywidualne urządzenie audio-guide, słyszy w słuchawce opowiadanie przewodnika/prowadzącego przemieszczając się w odległości nawet 150 metrów od niego. Zwiedzanie razem z nowoczesnym sprzętem audio guide staje się komfortową przyjemnością. Turysta posiadający zestaw audioguide może oddalić się od przewodnika, fotografować, przyglądać się dokładniej omawianym obiektom nie tracąc cennych informacji przekazywanych przez prowadzącego. Każdy system tourguide do oprowadzania grup turystycznych jest urządzeniem niezawodnym i bezawaryjnym.

Zalety analogowych urządzeń nagłaśniających:

  • Oszczędność czasu - pilot/przewodnik może opowiadać cały czas bez konieczności zbierania grupy w bezpośredniej odległości od siebie i zatrzy-mywania się przy każdym zabytku, zaosz-czędzony czas można wykorzystać na dodatkowe atrakcje lub czas wolny
  • Opowiadający nie wysila głosu - przewodnik nie musi mówić głośno aby był słyszany, może mówić  nawet szeptem
  • Komfort zwiedzania, zasięg 150m - grupa może swobodnie się oddalać na odległość dźwięku głosu opowiadającego np. w celu fotografowania
  • Urządzenie działa na 79 kanałach - obok siebie może bez przeszkód znajdować się kilka lub kilkanaście grup. Sprawdza się to głownie podczas oprowadzania po ciasnych przestrzeniach, w przypadku tłumaczeń na kilka języków czy nauki jazdy na nartach w bliskiej odległości od siebie
  • Możliwość podłączenia telefonu lub mp3 - w celu zaprezentowania jakiegoś nagrania, co ma zastosowanie podczas audiodeskrypcji lub w przypadku przygotowanego wcześniej tłumaczenia
  • Niska cena wynajmu

Profesjonalny sprzęt do oprowadzania tourguide zbiera doskonałe opinie wśród tego typu systemów na całym świecie. Zachęcamy do zapoznania się z systemem tour guide w naszym sklepie w mieście Poznań lub poprzez stronę internetową oltravel.pl. W celu dokonania rezerwacji systemu tour guide, prosimy o kontakt elektroniczny lub telefoniczny z naszym biurem w Poznaniu.